Zábrana na postel | Dětská bezpečnostní | Udělej si sám | Jak ušetřit?

Hledáte vhodnou variantu, jak zabezpečit dítě v posteli? Zábrana na postel je ideální možnost! Na internetu je možné najít mnoho zábran na dětskou postel, ale také se nemůžete rozhodnout? Zdají se Vám příliš drahé, vysoké, a nebo z nevhodného materiálu? Máte chuť si ji raději udělat sami podle Vašich představ? Ten samý pocit jsem měl také, a tak jsem se do toho pustil. Moc rád se s Vámi o tom podělím. Hledal jsem nějakou inspiraci u kutilů na všech možných webech, ale žádná dětská zábrana na postel mi nepadla do oka. Většinou to bylo příliš složité a nebo zbytečně robustní. V jednoduchosti je síla.

Pojďte se podívat, že dětská zábrana na postel jde udělat levně, rychle, jednoduše a především doma vlastníma rukama. Nejčtenější příspěvek „Jak přidělat rohož na zeď k posteli“ sklízí velký ohlas, což mi bylo motivací k tomu, abych zpracoval i tento příspěvek. Nechte se inspirovat, usnadní Vám to práci. 


Zábrana na postel | Bezpečí pro Vaše dítě | Na míru a jednoduše

     Máte malé dítě a uvažujete, že se zbavíte postýlky se šprušlemi a pořídíte mu běžnou postel? To ale není vše, co je nutné pořídit. Ještě Vám něco chybí. Zábrana na postel! Chcete pořídit něco šikovného, praktického, bezpečného a nejlépe cenově dostupného. Bohužel, nic podobného jsem na internetu ani v kamenném obchodě nenašel. A tak jsem si řekl, že to nemůže být zas tak složité, a začal hledat rady ze života kutilů. Ani tam jsem nenašel nic vhodného.

     Měl jsem jinou představu. Chtěl jsem jednoduše upevnit kus prkna k postýlce, aby nebylo přehnaně vysoké ani dlouhé. Abych viděl na dceru, a zároveň aby měla dobrý přístup z obou stran postele. Nechtěl jsem dávat zábranu po celé délce – i takové varianty se prodávají. Dceři jsme pořídili dřevěnou postel z dubu a těžko jsem si k ní představoval umělohmotnou či plechovou zábranu, která byla často i zbytečně drahá. Chtěl jsem ke dřevu dřevo. A tak jsem se do toho pustil a chci Vás s tím seznámit! Pojďme na to!


Co budete na zábranu na postel pro děti potřebovat?

  1. Prkno z dubu, 1200 x 300 x 18 mm (obr.1). Ideálně pevný materiál – aby něco vydržel – i nápor dítěte na denní bázi – považuji za důležité. Pokud je postel stejně jako u nás ze stejného materiálu – pak je to perfektní. Rozměr dle Vašich představ – není nutné mít zábranu po celé délce postele, aby dítě mělo přístup z obou stran. 
  2. 4x spojovací šroub M4 (průměr šroubu 4 mm, obr.2), rozptyl šířky spojovaného materiálu (postele+prkna) od 47 – 55 mm (každý si změří sám postel + prkno dle volby). Šrouby jsou hezky zakulacené, neměly by být nebezpečné v případě kontaktu.
  3. Lak pro interiér (stačí 1/2 klasické velikosti plechovky (0,6kg/2=0,3kg, zbytek možné použít pro jiný účel), obr.3. 
  4. Smirkový papír (jemnější, obr.4)- ideálně upevněný na držáku na brusný papír.
  5. Vrtačku a vrták do dřeva s průměrem 4mm 

Náklady (ceny) pro Vaši představu

 Položka Náklad (cena)
 Dubové prkno, 1200 x 300 x 18 mm (délka x výška x šířka), v obchodě jako spárovka buk249,- Kč
 4x spojovací šroub M4, rozptyl šířky od 47 – 55 mm  29,- Kč
 Lak pro interiér (stačí 1/2)   159*1/2= 79,579,5 Kč
 C E L K E M357,5 Kč

* cenu dekorace neuvádím, je na každém, zda si ji zakoupí a v jakém motivu, cena je různá


Postup

1) Začištění hran a povrchu

     Dle rozměru postele si rozmyslete, jaký rozměr prkna bude pro danou velikosti ideální. Z mého pohledu je ideální, aby dítě mělo přístup do postele na konci i na začátku. 10 cm pro průlez dítěte není dostatečný rozměr. Po zakoupení Vámi zvoleného správného rozměru prkna zjistíte, že má ostré hrany (obr.5) a nedokonale upravený povrch. Pomocí smirkového papíru jej opracujete. Hrany včetně ne dobře začištěného povrchu jsou pro dítě nebezpečné a v případě zadřené třísky nepříjemné.

2) Spoje

     Po zaoblení veškerých hran včetně rohů a úpravy povrchu (obr.6) je nutné přiložit prkno k postýlce a rozmyslet, kde budete prkno s postelí spojovat? Doporučuji minimálně 4 spoje (spojnicovými šrouby), 2 na každou stranu. 2 spoje jsou nedostatečné. Na obr.6 můžete vidět, jak jsem je vzhledem k velikosti postele rozmístil. Otvory na obou stranách prkna na stejném místě jen zrcadlově – 30 mm napravo (nalevo) od začátku prkna a 18 mm od horní hrany postele (kde končí postel)/spodní hrany prkna. Nezapomínejte zohlednit také vnitřní konstrukci postele – kde jsou například umístěné lamely či rošt – abyste nevrtaly skrz – to by nedopadlo dobře ;). Na naši vnitřní konstrukci postele se můžete podívat na obr.7.

3) Vrty a lakování

     Po roce užívání dcerou mohu říci, že je tato zábrana na postel pevná, stejně jako byla na začátku. Nikde se nic nekejklá – drží pevně, dokonce nikde nic nevrže. Po načrtnutí provrtejte otvory – vždy začínejte vrtat z venku (tam kde vrták vyleze se může stát, že dřevu „rozhodíte účes“ – nemusí vzniknout čistý otvor – můžete tomu předejít tím, že otvor nejdříve provrtáte menším vrtákem a pak z obou stran větším), začistěte je do hladka a prkno nalakujte několika vrstvami – vždy dle Vaší představy. Myslím, že jsem dal 3 vrstvy – nebojte se – lak se pěkně vstřebá. Nezapomínejte pěkně lak rozetřít a dávat pozor na hrany, aby se Vám zbytečně netvořili kapky. Nechte dle manuálu dobře proschnout a můžeme pokračovat se spojením.  


 Jak připevnit zábranu k posteli? | Přesah zábrany nad matrací

     Po zaschnutí vezměte prkno a znovu jej přiložte k posteli a za pomocí vyvrtaných děr v prkně si předkreslete otvory do Vaší postele. Trošku Vám to bude klouzat – já to vyřešil tak, že jsem si prkno vypodložil zespodu knížkami a v klidu jsem si tak mohl za asistence mojí ženy načrtnout, kde budu v posteli vrtat. Začínám vrtat vždy nejprve zvenku – pak mám zajištěno, že bude otvor pěkně vypadat. A pokud máte hotové otvory v posteli, můžete spojovat. A zábrana na postel je hotová, tedy téměř (obr.8)! Pojďme se podívat, jak to vypadá i s matrací a jaký má zábrana nad ní přesah? Je to 12 cm a naprosto to stačí (obr.9).Dekorace

     Jedna kutilská rada, kterou jsem na internetu objevil, se mi moc líbila. Jednalo se o dekoraci zábrany. A tak jsme to zkusili! Zakoupili jsme běžně dostupné nálepky a společně je s dcerou vylepili. Výsledek můžete vidět na obr.10 a zblízka i obr.11. Dcera má zábranu ráda, beru ji jako součást postele. Sovičky před spaním pohladí a jde spát.


Zvládne to každý!

     Jedná se o velmi jednoduchou, levnou a praktickou variantu. Myslím, že tuto zábranu zvládne udělat skutečně každý, kdo si trochu rozumí s nářadím. Rád bych Vám popřál, abyste si vybrali vhodnou zábranu, která Vám bude nejlépe vyhovovat. A pokud to bude právě ta moje, tak aby se Vám povedla. Buďte s ní Vy i Vaše děti spokojení! A ať se Vám dobře spí! 


Poslední aktualizace dne: 14.10.2016, Důvod: Úprava textu.

(3093)Pokud Vám byl tento článek prospěšný, poděkujte nám Vaší podporou!

Zabere Vám to pár sekund, přitom pro nás je to obrovská motivace. 


Dejte nám like a sdílejte nás na Facebooku


Sdílejte nás i na ostatních sociálních sítí (postranní panel nalevo)


Děkujeme za jakoukoliv formu podpory!


Mohlo by Vás zajímat - 5 top článků na Rady ze života:


1) Křemelina

Křemelina | Přírodní detox | Pryč s parazity! | Zdraví


2) Zdravé žvýkání (bez zdraví škodlivého aspartamu či sorbitolu)Zdravé žvýkání bez éček | Bez zdraví škodlivého aspartamu | Zdraví


3) 100% přírodní deodoranty (TOP 2 - odzkoušené, účinné)

Krystal | 100% přírodní deodoranty | Antiperspiranty | Zdraví


4) Tuhé mýdlo (z 99% účinnější než gel - o zdraví ani nemluvě)

Tuhé mýdlo zpět na výsluní | Bez gelu se konečně umyješ | Zdraví


5) Knihy pro děti (2-5 let) - Jak naučit barvy hrou? 

Barvy hrou | Jak naučit děti poznávat barvy? | Knihy pro děti (1-4 roky) | Děti

 


Hlavní strana     Dům | Domácnost     Finance     Jídlo | Pití     Kultura     Lidé     Ostatní     Kraťasy     Vše


Auto | Doprava     Kam investovat     Počítač     Udělej si sám      Zahrada     Zlepšováky     Úspora     Bezlepkové recepty    Grilování     Nákup     Pivo 
Vaření     Film     Hudba     Hudební videoklipy    Kniha     Seriál     Děti     Relax     Hlava | Psychologie    Podnikatel     Sport     Zdraví    
Myšlenky | Úvahy     Přísloví a lidové moudrosti     Filmové tipy     Zábava 


Upozornění návštěvníkům

     Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze naše subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikujeme, nepřebíráme v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Naše řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života! 


Sledujte nás

Jiří Samuel

Jsem admin a koordinátor pro magazín radyzezivota.cz. Byla a je to pro mě velká výzva postavit tento web na zelené louce. Veškeré aktivity si dělám sám, teď už vím, že je to neudržitelné - to jsem ale na začátku nevěděl. Člověk se neustále vyvíjí. Proto budu časem rozšiřovat tým našeho magazínu, o lidi kteří ví, co dělají, a dělají to s radostí a vervou. Mám radost, že moje žena přispívá do kategorie Bezlepkové recepty. Baví mě psát články, příspěvky, tweety, tvořit, učit se novým věcem, jako pro měl byla a stále je tvorba stránek, SEO marketing, linkbuilding, propojování webu se sociálními sítěmi, Google Analytics, do budoucna AdSense, časem možná AdWords, apod. Je skvělé, když sami zjistíte, jak zvýšit hodnotu stránek, když o tom nikdo nepíše. Je to tvůrčí činnost a pro mě můj největší koníček, který bych rád přetavil do práce na plný úvazek. Nemám potřebu nechávat si své letité zkušenosti pro sebe, chci se o ně podělit. Největší radost mi dělá dobrá zpětná vazba.
Jiří Samuel
Sledujte nás