Shrabat listí a posekat trávu | Jednoduše, rychle, prakticky | Zahrada

Čekají Vás také na podzim a před zimou tyto 2 „oblíbené činnosti“ – shrabat listí a posekat trávu? Mám pro Vás postup, který některé z Vás zaskočí. Někomu se to může zdát banální, ale věřte tomu, že i tak jednoduchá věc, může být pro někoho překvapením. Já byl jedním z těch, kdo si k tomu musel vyšlapat cestičku 😉 Snadno se totiž může stát, že tyto 2 činnosti (sekání trávy a shrabání listí) děláte celý život zvlášť. Například nejprve shrábnete listí a potom posekáte trávu a nebo na trávu vezmete jeden týden sekačku a druhý týden hrábě. Úplnou náhodou jsem si uvědomil, že to jde naráz. Člověk ušetří spoustu času a práce. 


Jak shrabat listí a posekat trávu? | „Oblíbené činnosti podzimu“

     Máte stromy kolem domu nebo na Vaší zahrádce? Musíte shrabat listí a posekat trávu? My ano. Několik let jsem na mém každoročním postupu nic neměnil. Nejprve jsem shrabal listí a pak posekal trávník – přesně v tomto sledu – abych byl připraven na zimu. Bydlíme na místě, kde jsou naše uzoučké zahrádky propojené tenkým pletivem, kde vidím široko daleko k mnoha sousedům. A nejen u sousedů jsem si všiml, že tento podzimní úklid jsme řešili naprosto stejnou metodou. Možná je to způsobené tím, že to tak dělaly naše generace před námi a my to jen převzaly za vlastní.


Jak si ušetřit čas i energii | Postup 2 v 1 

     Jednou mě ale náhodou napadlo, udělat to trochu jinak. A o tom „jinak“ Vám povím. Je to skoro až žertovné, jak to člověk má celá ta léta před očima jako na dlani, přesto mu to nedojde. Napadlo mě, že bych mohl postup trochu upravit – zjednodušit. Namísto 2 činností zvlášť, udělám obě naráz. Vezmu sekačku a budu sekat trávu a přitom se mi posbírá do pytle sekačky i listí. Sekačka totiž při sekání trávy nabírá do koše vše, co jí přijde do cesty – včetně popadaného listí. Odpadla mi tedy činnost – jak shrabat listí. Je to takové 2 v 1. Tato metoda je široce použitelná, protože sekačku má většina lidí, kteří mají zahradu. Na rozdíl od zahradního vysavače, do kterého je nutné investovat, Vám odpadá dvojí práce 😉 


Výhody a nevýhody

     Má to své výhody a nevýhody, ale převažují ty výhody. Ušetří to čas, listí nemusíte speciálně shrabávat na hromádky a poté sbírat, navíc při sběru se listí rozseká na menší kousky a jeho likvidace je pak méně náročná – je ho méně (na pytlování nebo do popelnice bioodpadu). Nemusíte metat hráběmi na místech, kde je pár listů – prostě posekáte celý trávník a vše sekačka posbírá za Vás – tím ušetříte čas i energii. Nevýhodou je to, že koš musíte mnohem častěji vysypávat, ale stejně byste se museli shýbávat pro hromádky listí. V místech, kam se sekačkou nedostanete už hrábě musíte vzít do ruky a vymést listí tam, kam se sekačka dostane a nabere jej.


Když tráva neroste, ale listí padá stále

     Tento postup využívám i ve chvíli, kdy tráva již neroste, ale listí padá stále. Proč se mordovat se shrábáváním listí, když můžete přejet trávník sekačkou a máte listí nadrcené v koši sekačky? Ano, ve chvíli, kdy máte menší pozemek a nebo kdy chcete prospět svému tělu a přírodě. Přitom nepouštět zejména u benzínových sekaček výpary emisí do ovzduší. V tu chvíli je lepší vzít si hrábě a zamést listí. Při pohybu spálíte kalorie a cítíte se příjemně. Níže Vám pro inspiraci vkládám pár fotografií při sběru spadaného listí posekáním trávy:


tip

 

Sluníčko pomůže

     Ještě jedna rada ze života. Nechte si listí i trávu, pokud to počasí umožní, proschnout sluníčkem – aspoň 2 dny. Toho materiálu je po posekání třeba i 2x méně a je lehčí. Zatím se mi nestalo, že by mi počasí nepřálo. 


Přeji Vám slunné dny a suché listí!


Poslední aktualizace dne: 08.09.2016Pokud Vám byl tento článek prospěšný, poděkujte nám Vaší podporou!


Děkujeme za podporu v podobě Like / Sdílení na FacebookuMOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

6 TIPŮ - NÁKUP ZDRAVÍ


1) Nejlepší šampon (přírodní) | Pro každého - i mastné vlasy

Fotografie šamponu


2) 100% přírodní deodoranty (TOP 2 - odzkoušené, účinné)

Krystal | 100% přírodní deodoranty | Antiperspiranty | Zdraví

 


3) Nejlepší tekuté mýdlo (přírodní) | Do kuchyně


 

4) Zdravé žvýkání (bez zdraví škodlivého aspartamu či sorbitolu)

fotografie zdravého žvýkání (zdravé žvýkačky) | zdravé žvýkání | zdravá žvýkačka


5) Tuhé mýdlo (z 99% účinnější než gel - o zdraví ani nemluvě)

Tuhé mýdlo je lepší než gel | Zdraví | Radyzezivota.cz

 


6) Jak se zbavit rýmy (zadní rýmy)? | Víme, jak na to!


Hlavní strana     Bezlepkové recepty     Zdraví     Šoptip     Udělej si sám   
Dům | Domácnost
     Jídlo | Pití     Kultura     Lidé     


Auto | Doprava     Kam investovat     Počítač     Udělej si sám      Zahrada     Zlepšováky     Úspora     Bezlepkové recepty    Grilování     Nákup     Pivo 
Vaření     Film     Hudba     Hudební videoklipy    Kniha     Seriál     Děti     Relax     Hlava | Psychologie    Podnikatel     Sport     Zdraví    
Myšlenky | Úvahy     Přísloví a lidové moudrosti     Filmové tipy     Zábava 


Upozornění návštěvníkům

     Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze naše subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikujeme, nepřebíráme v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Naše řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života! 


Jiří Samuel
Sledujte nás
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Gril na brikety (dřevěné uhlí) | Z vlastní zkušenosti | Grilování | 2.díl  Shrabat listí a posekat trávu | Jednoduše, rychle, prakticky  […]