Plugin Yoast SEO | Ostatní klíčová slova | Vlastní zkušenosti v roce 2018

Článek „Plugin Yoast SEO | Ostatní klíčová slova | Vlastní zkušenosti v roce 2018 | WordPress“

Toto považujte za pouze vlastní zkušenost s tímto WordPress pluginem Seo Yoast, se kterým jsem byl spokojený. Bohužel poslední dobou si všímám, že moji spokojenost musím dementovat. Nejenže Seo Yoast vypnuli klíčová slova, která si myslím, že jsou i nadále velmi důležitá pro SEO optimalizaci. Dokonce jsem si všiml, že když chci do WordPressu nainstalovat jiný plugin, který dělá něco podobného nebo i vzdáleně podobného, nemohu jej díky aktivnímu pluginu SEO Yoast nainstalovat. 


Plugin Yoast SEO | Ostatní klíčová slova | Vlastní zkušenosti v roce 2018 | WordPress

     Přišel jsem na to dnes úplnou náhodou. Instaloval jsem nějaký plugin pro přesměrování (Redirect) a neustále mi při instalaci naskakovali hlášky, že není možné plugin instalovat/aktivovat. To samé se mi zobrazovalo při instalaci pluginu pro úpravu url adresy jednotlivých článků. Náhodou mě napadlo, že by to mohlo mít nějakou spojitost s pluginem od Yoast SEO. Tak jsem jej deaktivoval a najednou oba dva pluginy jsem bez problémů nainstalovat i aktivovat mohl. 


Yoast SEO Premium – hlavní nové lákadlo pluginu + Add synonyms

printscreen z WordPressu při nastavení článku "bezlepkové kiwi řezy" při nastavení pomocí Yoast SEO | Plugin Yoast SEO | WordPress | Vlastní zkušeností v roce 2018
Původně bylo možné zadávat další klíčová slova a jejich kombinace, nyní pod pojmem „+Add synonyms“ naskočí nabídka na Yoast SEO Premium, jehož paušální cena na rok není zanedbatelná.

Další klíčová slova byly v plugin Yoast SEO a Squirrly vypnuta (more keywords off)

     Ano, mohli bychom polemizovat, zda jsou či nejsou klíčová slova důležitá či nejsou. Já z vlastní zkušenosti si myslím, že jsou velmi důležitá. Ve chvíli, kdy plugin Yoast SEO přestal zničehož nic nabízet možnost vyplňovat klíčová slova (keywords), schválně jsem začal sledovat návštěvnost a vyhledatelnost našich článků. Organičtí návštěvníci šli přesně od dubna výrazně a pozvolna dolů. Možná u každého to bude mít jiné projevy, ale já jsem přesvědčený, že celý tento proces ovlivnil výsledky vyhledávání a našeho organického trafficu. 


Cena za Premium 79 Euro/ročně – takhle levný je Yoast SEO (WordPress ztrácí hodnotu)

Chcete další klíčová slova a nazpět organické vyhledávání – zaplaťte u Yoast SEO navíc 79 Euro/ročně (hlavní lákadlo na Yoast SEO je nyní „add synonyms – pěkné)

Premium (chceš další klíčová slova – zaplať)

     Proč Yoast SEO a Squirrly nabízejí zadávání druhého a dalšího klíčového slova i nadále (je to sice nazváno jinak – u Yoast SEO jako add synonymum), ale pouze pro premium – tedy placenou verzi? Není to zajímavé? Kdo by to nezačal nabízet, když má přes 1.000.000 stažení? Dle mého by to ale nemělo mít vliv na původně nabízené služby, které byly free. Něco Vám dají a pak, když chtějí více peněz, tak Vám to vezmou, aby to mohli zpoplatnit co největší skupině uživatelů. To popírá veškerý původní záměr WordPressu a věřím tomu, že původně i Yoast SEO. Ano, tak to ale bývá. 


WordPress ztrácí na hodnotě (původní záměr free prostředí mizí)

     WordPress jako takový začíná ztrácet na své hodnotě tím, že existují takové pluginy, které nejprve nalákají na své funkce mnoho uživatelů a pak začnou tyto funkce úmyslně osekávat. Který obchodník by to nedělal? Chceš více než jedno klíčové slovo, tak zaplať! A abys zaplatil pořádně, plať měsíční poplatek, nikoliv jednorázovou investici. 


vyjádření společnosti, která vytvořila Plugin Yoast SEO
Nesmyslné vyjádření – laciné vytváření alibi, které postrádá na logice. Údajně proto, že společnosti Google, Yahoo a Bing již neberou v potaz klíčová slova. Proto je Yoast SEO zrušil pro uživatele pluginu. Navíc nastavil jako hlavní tahoun pro zpoplatnění Premium Yoast SEO – možnost zapnout synonyma klíčových slov. Což jsou prostě další klíčová slova – jen si to pojmenovali jinak.

Vyjádření k odstranění dalších klíčových slov ze strany tvůrce Plugin Yoast SEO 

     Když jsem si četl vyjádření Yoast SEO (vkládám odkaz, ale i printscreen výše – kdyby to pana Yoasta napadlo smazat z webových stránek), proč v dubnu 2018 odstranili klíčová slova – trochu jsem se musel pousmát. Tady nejde o to, že Google a ostatní vyjádřili, že již klíčová slova nebudou brát/neberou v potaz (navíc pochybuji, že tomu tak skutečně je). Tady jde o peníze. To si přeci protiřečí. Proč tedy dál nabízí synonyma klíčových slov a to jako hlavní tahák Yoast SEO Premium?

Plugin Squirrly SEO – pro ně platí to samé. Věřil bych tomu, že se jedná o nějakou dohodu. Přestaneme nabízet klíčová slova a když uživatel bude chtít, tak si prostě musí zaplatit. Kdyby to ale nenabízeli doposud, nevadilo by mi to. Moji důvěru tímto postupem ztratili.


Toto je recenze = vlastní názor podložený vlastní zkušeností

     Toto považujte za recenzi, která je založená na vlastní zkušenosti s WordPressem a současně používáním pluginů, které jsem výše uvedl. Každý si může sám udělat vlastní obrázek a možná mi dáte z Vaší vlastní zkušenosti za pravdu, že Váš traffic těmito změnami utrpěl. Považujte tento článek za můj názor. Pokud se mýlím, budu rád, když mě o jiném názoru přesvědčíte. Pokud máte nějaký návrh, jak dostat do jednotlivých článků další klíčová slova, aniž by mě to stálo nějaký měsíční mega poplatek, rád Vašich tipů využiji. Já bohužel zatím na nic nepřišel. 


Co se vlastně stalo a jaký to mělo dle mého dopad?

     Dle mého pluginy (Yoast SEO + Squirrly), které za několik posledních let nasbírali mnoho uživatelů, mohli poškodit organcic traffic (návštěvnost) každého, kdo používal more keywords (další klíčová slova) jen proto, aby si vytvořili lákadlo na placenou premium verzi. Traffic uživatelů totiž po zrušení more keyword pravděpodobně utrpěl. Zkuste si zkontrolovat svůj traffic od dubna 2018 a uvidíte sami, zda se u vás tato změna projevila také. Nejde jen o to, že si něco tyto pluginy změnili.

     Je samozřejmě výsostné právo vlastníků aplikací měnit, co zadarmo nabízejí. Jde o to, že kvůli této změně uživatelé ztratili toto nastavení klíčových slov u všech již před dubnem zpublikovaných a správně nastavených článků. Všechny tyto články ztratil more keywords a tím ztratili na své SEO hodnotě. Jako kdyby Vám Škodovka nabídla kola zdarma a pak za Vámi došla po 3 letech a bez vašeho svolení si je vzala nazpátek. Zůstalo by vám před barákem jen auto na špalcích. Každý si na to může udělat vlastní názor. 


Tento článek jsem psal na jeden nádech, proto mě případně omluvte za chyby, špatnou stylizaci, či gramatické nepřesnosti. 


Poslední aktualizace dne: 17.08.2018

(4)Pokud Vám byl tento článek prospěšný, poděkujte nám Vaší podporou!

Zabere Vám to pár sekund, přitom pro nás je to obrovská motivace. 


Dejte nám like a sdílejte nás na Facebooku


Sdílejte nás i na ostatních sociálních sítí (postranní panel nalevo)


Děkujeme za jakoukoliv formu podpory!


Mohlo by Vás zajímat - 5 top článků na Rady ze života:


1) Křemelina

Křemelina | Přírodní detox | Pryč s parazity! | Zdraví


2) Zdravé žvýkání (bez zdraví škodlivého aspartamu či sorbitolu)Zdravé žvýkání bez éček | Bez zdraví škodlivého aspartamu | Zdraví


3) 100% přírodní deodoranty (TOP 2 - odzkoušené, účinné)

Krystal | 100% přírodní deodoranty | Antiperspiranty | Zdraví


4) Tuhé mýdlo (z 99% účinnější než gel - o zdraví ani nemluvě)

Tuhé mýdlo zpět na výsluní | Bez gelu se konečně umyješ | Zdraví


5) Knihy pro děti (2-5 let) - Jak naučit barvy hrou? 

Barvy hrou | Jak naučit děti poznávat barvy? | Knihy pro děti (1-4 roky) | Děti

 


Hlavní strana     Dům | Domácnost     Finance     Jídlo | Pití     Kultura     Lidé     Ostatní     Kraťasy     Vše


Auto | Doprava     Kam investovat     Počítač     Udělej si sám      Zahrada     Zlepšováky     Úspora     Bezlepkové recepty    Grilování     Nákup     Pivo 
Vaření     Film     Hudba     Hudební videoklipy    Kniha     Seriál     Děti     Relax     Hlava | Psychologie    Podnikatel     Sport     Zdraví    
Myšlenky | Úvahy     Přísloví a lidové moudrosti     Filmové tipy     Zábava 


Upozornění návštěvníkům

     Milí návštěvníci/čtenáři, to co na těchto stránkách přečtete, jsou pouze naše subjektivní zkušenosti a je pouze na Vašem rozhodnutí, zda si z toho něco vezmete či nikoliv - zda se tomu třeba jen zasmějete. Což znamená, že rozhodnutí je na Vás a Vy si za něj nesete svoji odpovědnost. Tím, že zde publikujeme, nepřebíráme v žádném případě odpovědnost za Vás, za Vaše rozhodnutí. Mějte svoji hlavu a rozhodujte se vždy pouze na základě své intuice. Rozhodně se nenechte do něčeho nutit. Naše řádky by Vás měly pouze nasměrovat určitým směrem, ale rozhodnutí je vždy pouze a jen na Vás. Užijte si čtení i Vašeho života! 


Jiří Samuel
Sledujte nás

Jiří Samuel

Jsem admin a koordinátor pro magazín radyzezivota.cz. Byla a je to pro mě velká výzva postavit tento web na zelené louce. Veškeré aktivity si dělám sám, teď už vím, že je to neudržitelné - to jsem ale na začátku nevěděl. Člověk se neustále vyvíjí. Proto budu časem rozšiřovat tým našeho magazínu, o lidi kteří ví, co dělají, a dělají to s radostí a vervou. Mám radost, že moje žena přispívá do kategorie Bezlepkové recepty. Baví mě psát články, příspěvky, tweety, tvořit, učit se novým věcem, jako pro měl byla a stále je tvorba stránek, SEO marketing, linkbuilding, propojování webu se sociálními sítěmi, Google Analytics, do budoucna AdSense, časem možná AdWords, apod. Je skvělé, když sami zjistíte, jak zvýšit hodnotu stránek, když o tom nikdo nepíše. Je to tvůrčí činnost a pro mě můj největší koníček, který bych rád přetavil do práce na plný úvazek. Nemám potřebu nechávat si své letité zkušenosti pro sebe, chci se o ně podělit. Největší radost mi dělá dobrá zpětná vazba.
Jiří Samuel
Sledujte nás